Co jeść, aby mieć większą ochotę na seks – najlepsze produkty

Dieta bogata w produkty pobudzające produkcję testosteronu oraz poprawiające pracę układu krwionośnego to pierwszy krok do zwiększenia libido. Warto ją wzbogacić m.in. o tłuste ryby, owoce morza, wołowinę i owsiankę. Dobrze skomponowany jadłospis w niektórych przypadkach pomaga radzić sobie nawet z zaburzeniami erekcji.

Brak ochoty na seks nie zawsze wynika z kryzysu bądź nudy w związku. Nie zawsze też ma swoje źródło w przemęczeniu, nadmiarze obowiązków i stresie. Czasem winna jest nasza dieta. Jeśli obfituje w tłuste potrawy, niezdrowe przekąski i dania z fast-foodu, w organizmie może zabraknąć cennych witamin i minerałów odpowiedzialnych za prawidłowe libido. Namiętnym wieczorom nie sprzyja też nadmiar alkoholu. Tymczasem wystarczy wzbogacić dietę o kilka ważnych elementów, aby poprawić swoją sprawność seksualną.

Dostawa testosteronu

Hormonem odpowiedzialnym za ochotę na seks, a w dużej mierze także za prawidłową erekcję, jest oczywiście testosteron. Co ciekawe, działa on korzystnie na libido zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. Wśród produktów pozytywnie wpływających na poziom testosteronu można wymienić np. owsiankę. Spożywana każdego ranka, lub chociaż 2-3 razy w tygodniu na śniadanie, pomaga zwiększyć apetyt na seks. Owsianka stanowi też cenne źródło L-karnityny – związku wykorzystywanego w leczeniu zaburzeń erekcji.

Pozytywnie na męskie i żeńskie libido wpływa też mięso – szczególnie wysokiej jakości wołowina. Dobrze wysmażony, soczysty stek to potężna dawka cynku – mikroelementu zwiększającego poziom testosteronu we krwi. Cynk znajdziemy też w ostrygach – owocach morza osławionych ze względu na swój pozytywny wpływ na męską sprawność seksualną.

Omega-3 na krążenie

Jednym z najważniejszych czynników wpływających na życie seksualne jest prawidłowe ukrwienie narządów płciowych. Wymaga jednak właściwego funkcjonowania całego układu krwionośnego. Nieocenione w tym względzie są kwasy omega-3 – znajdziemy je przede wszystkim w tłustych rybach i owocach morza, ale też w siemieniu lnianym, orzechach, oleju rzepakowym i wszelkiego rodzaju produktach sojowych.

Czym lepsza ogólna kondycja organizmu, tym lepsza sprawność seksualna i wyższe libido. Dlatego warto każdego dnia dbać o zbilansowaną dietę. Cennym źródłem witaminy B6, która wzmaga ochotę na seks i reguluje gospodarkę hormonalną organizmu, są jajka. Dodatkowo zwiększają one koncentrację i dodają energii.

Sildenafil tylko w lekach

Oczywiście w niektórych przypadkach nawet najlepsza dieta nie poradzi sobie z pewnymi nieprawidłowościami. Nadciśnienie tętnicze i inne problemy układu krwionośnego, cukrzyca, ale też stres i przyjmowanie niektórych leków mogą spowodować zaburzenia erekcji. Jeśli problem się utrzymuje, zwykle konieczne jest zastosowanie leków. Najbardziej skuteczne są te zawierające sildenafil, np. Kamagra. Problemy z potencją zawsze jednak powinny być zgłoszone lekarzowi – oprócz farmakoterapii konieczne może być bowiem rozpoznanie przyczyny zaburzenia i rozpoczęcie odpowiedniego leczenia.

Źródło informacji: https://viagra.edu.pl/

Bez kategorii

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Previous reading
Dieta na seks
Next reading
Ranking leków na potencję – Lista 7 najskuteczniejszych preparatów